2013 yılının Ekim ayında Gelibolu’da faaliyete başlayan kurumumuz, 30 yılı aşkın eğitim tecrübesi olan bilgili, kaliteli ve vizyon sahibi kişiler tarafından kurulmuştur. Idol English ismiyle dil okulu olarak faaliyete başlamış, bünyesinde halen devam ettirdiği Genel İngilizce Programları, 18 yaş altı gruba yönelik eğitim programları dışında sınavlara yönelik eğitim programları da mevcuttur. Özellikle uluslararası kabule sahip TOEFL, IELTS, TOEIC, GMAT, GRE, SAT, FCE, CAE, CPE, BEC, BULATS ve ülkemizde uygulanan YDS, YÖKDİL, YKS dil sınavı ve Proficiency gibi sınavlara yönelik kurs programları bulunmaktadır ve Gelibolu’da bir marka olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Ayrıca Idol English bünyesinde belirli meslek gruplarına veya özel amaçlara yönelik İngilizce eğitime ihtiyaç duyan kursiyerler için özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. ESP (English For Specific Purposes) Özel Amaçlı İngilizce Eğitim Programları adı verilen bu programlar İş İngilizcesi, Finans, Turizm, Tıp, Hukuk, Bilgi Teknolojileri, Havacılık, Mühendislik gibi daha birçok alanda teknik ve pratik İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir.

Anadili ve ikinci dili İngilizce olan öğretmenlerle çalışan bir kurum olmanın verdiği gurur ile yoluna devam eden Idol English, İngilizce dil programlarını her yaştan kursiyere uygulamaktadır. Kış ve yaz aylarındaki programlarıyla İngilizce ve hedef dil öğretim programları sürdürülmektedir. Kurumumuzun tecrübesi, ferah ve huzurlu ortamı ve 4.0 öğrenme modelleri sayesinde kursiyerlerimiz başarıyla programlarını tamamlamaktadırlar. Ayrıca ikinci ve diğer dil seçenekleri de değerlendirilerek kurs programları oluşturulmaktadır.

Kendine ait özel alanları olan, bünyesinde okul öncesi eğitim için uzman öğretmenler barındıran Idol Pre-School, resim, müzik, dans, drama ve kültürel aktiviteler sunarak ve bunları İngilizce ile birleştirerek çağdaş bir eğitim anlayışı oluşturmuş, Gelibolu’da bir ilke imza atmıştır. Geçen sürenin ardından, standartlarından, eğitim metodlarından, ilkelerinden ve kalitesinden ödün vermemiş olan Idol English, başarılı kadrosuyla hizmete en iyi şekilde devam etmektedir. Bize kimi emanet ettiğinizin bilincinde olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Neden Idol?

• Öğrenme garantisi
• Uzman kadro
• 4.0 eğitim modelleri
• Temiz, ferah, aydınlık ve samimi bir ortam
• Kurs gün ve saatlerinde esneklik
• Anadili İngilizce olan öğretmenler
• Sosyal aktiviteler
• Kişiye özel öğrenme modelleri

İlkelerimiz

Idol English İngilizce dilini uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, kursiyerlerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve kursiyerlerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir.

Idol English anadili ve ikinci dili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı öğretmenlerle eğitim verir. Kursiyerlerini ihtiyaç duydukları alanlara ve İngilizce seviyelerine göre en uygun sınıflara yerleştirir. Pedagojik ve uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.

Vizyonumuz

Yerel ve küresel açıdan her alanda eğitimi ihtiyaç olarak gören bireyi ve organizasyonları hedef kitlesi içinde düşünen, çağın getirdiği sürekli değişime dinamik organizasyonel yapısıyla cevap veren, her alanda özgün ve inovatif açılımları ile hizmet sağladığı kitlelerin memnuniyetlerini en yüksek seviyelerde tutabilen, kaliteli ve güvenilir bir dünya markası olmaktır.

Misyonumuz

Temel etik değerlerimizi, sunduğumuz hizmetlere en iyi şekilde yansıtarak faaliyette bulunduğumuz tüm alanlardaki evrensel kuralları eksiksiz olarak yerine getirmek, bu yaklaşımımız ile toplumun başta İngilizce eğitimi olmak üzere tüm alanlarda ilerlemesine, bilgi oranının yükselmesine öncülük etmektir.